День Вуличої Музики 2014
або з чого все почалось?
У 2021 році проведення Дня Вуличної Музики у Києві заплановано на 10 липня та 2 жовтня. Подія відбудеться у новому формті picnic unplugged summer & autumn edition. Музиканти самостійно будуть обирати локації для виступів і організовувати їх.
День Вуличної Музики (Street Music Day) — це наймасштабніша музична подія в Україні, яка сприяє формуванню об'єднаної української ідентичності та створенню позитивного іміджу України, має багаторічну історію проведення та потенціал до масштабування – щоб в кожному місті, містечку артисти мали змогу організовано вийти на вулицю та зіграти для широкої аудиторії.


***


День Вуличної Музики в Україні — це міжнародний музичний фестиваль. Починаючи з 2007 року з Литви та з 2014 року в Україні, музиканти різноманітних стилів та кваліфікації, від професіоналів до аматорів, виходять на вулиці своїх міст, щоб впродовж одного дня наповнити своє місто музикою.


***


Традиційно День Вуличної Музики в Україні проходить у третю суботу травня, проте бувають зміни у зв'язку з днями скорботи та іншими подіями в Україні, які припадають на дату проведення фестивалю. У 2020 році проведення Дня Вуличної Музики було заплановане на третю суботу травня, проте свято довелось перенести на осінь у зв'язку з повним локдауном країни через пандемію COVID-19. Восени 2020 День Вуличної Музики так і не відбувся, оскільки КМДА не дало дозвіл на проведення події, посилаючись на карантинні обмеження.


З ІСТОРІЇ СВЯТА


У 2014 році Громадська Організація «Логістичний Штаб» на чолі з головою ГО Олесею Корженевською привезла День Вуличної Музики в Україну. Вже у перший рік подію вдалось одночасно організувати в десяти великих українських містах. Перший День Вуличної Музики у Києві відбувся на Пейзажній алеї 16 травня 2014. Впродовж дня свято музики відвідало близько 5000 гостей, а на самому фестивалі у Києві виступило понад 100 музикантів. Завдяки підтримці посольства Литви в Україні на День Вуличної Музики у Києві вдалося привезти відразу три литовські гурти (у т.ч. гурт Biplan) і сольного виконавця — неймовірного мультиінструменталіста Юргіса Діджуліса. День Вуличної Музики 2014 у Києві своїм виступом підтримала співачка Ірена Карпа та гурт Qarpa, а надвечір на Пейзажну алею завітав Святослав Вакарчук і 40 хвилин співав під гітарний супровід Дениса Дудко (гурт "Океан Ельзи") пісні гурту "The Beatles". З кожним роком кількість міст збільшувалась, і у 2019 році сягнула 60+ міст і селищ України.


***


Загалом за 6 років проведення свята в Україні виступили добровільно та безкоштовно понад 2000 професійних музикантів, колективів та аматорів.


***


Кожен населений пункт (незалежно від того, велике це місто чи маленьке) проходить онлайн навчання у ГО «Логістичний Штаб». ГО «Логістичний Штаб» виступає організатором та засновником події не лише у Києві, але і в Україні, і несе відповідальність за кожну окремо проведену подію в тому чи іншому населеному пункті. Для кожного міста розробляється свій унікальний логотип. Кожне місто, яке долучається до проведення в своєму населеному пункті фестивалю День Вуличної Музики, погоджується на основні правила і принципи, які сповідує команда ГО «Логістичний Штаб».


***


НАШІ ПРИНЦИПИ


1. День Вуличної Музики – це некомерційний проєкт, в якому може взяти участь кожен бажаючий.

2. День Вуличної Музики не співпрацює з:

- політичними партіями та депутатами;

- алкогольними та тютюновими компаніями;

- релігійними організаціями.

3. На Дні Вуличної Музики не продаються слабоалкогольні та алкогольні напої.


***


В різні роки День Вуличної Музики підтримували та підтримують визнані не лише в Україні, але і у всьому світі українські артисти, серед яких: Святослав Вакарчук, Ірена Карпа, ONUKA, The Maneken, Ivan Dorn, ALLOISE, Leo Mantis, Ольга Полякова, Biplan, Ray Band, Alina Pash, YUKO, Хамерман Знищує Віруси, Христина Соловій, гурт Правиця, Dakh Daughters та інші.


***


До події постійно приєднуються партнери — бари, музичні лейбли, онлайн-видання, прокатники звукового обладнання — соціально-відповідальні компанії, котрі забезпечують самостійні локації, підтримують День Вуличної Музики інформаційно, або надають свої послуги безкоштовно або зі значною знижкою.

У різні роки до свята доєднувалися: Masterskaya, Amigos Bar, Всі Свої, Ezzo Sound, Muztorg, Soundmaster, фольк-студія Правиця, Vagabond Cafe, Dub Splash Soundsystem, Keller Bar, Veolia.

Медіа-підтримку надавали: The Village, Liroom, СЛУХ, Karabas Live.


***


Суть ідеї проста – щороку в узгоджений усіма містами і країнами день сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів виходять у центр свого міста, щоб зіграти і заспівати людям власну музику: просту і складну, нову і стару, рок і фолк, хіп-хоп і джаз — будь-що!


***


Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у час проведення заходу по всьому світу, тому кожна країна, місто, містечко в цей час самостійно вирішує коли безпечно проводити захід. У 2021 році команда ГО «Логістичний Штаб» вирішила провести подію у Києві двічі у зв'язку з тим, що у 2020 році сьомий фестиваль Дня Вуличної Музики так і не відбувся, ми отримали численну кількість засмучених відгуків від гостей свята та артистів. У 2021 році проведення фестивалю День Вуличної Музики заплановано на 10 липня та 2 жовтня.Підпишись на наші новини
і ти першим дізнаєшся що, де і коли, а також як не пропустити найцікавіші виступи на
Дні Вуличної Музики
* натискаючи на кнопку "Submit" ви надаєте згоду на обробку ваших персональних даних